Pozvánka na školenie pre stredoškolských učiteľov

Ste učiteľom na strednej škole a hľadáte inšpiráciu ako oživiť vaše hodiny?
Chcete naučiť žiakov vyjadriť vlastný názor tak, aby ho vedeli podložiť argumentmi?
Chcete, aby škola viac bavila vás aj študentov?
Chcete študentov učiť rozmýšľať, nie iba zapamätať si?
Máte záujem vniesť do vyučovania nové metódy?
Chcete spoznať podobne zmýšľajúcich učiteľov zo zahraničia?
Potom je toto školenie určené práve pre vás. Stačí si vybrať jeden z troch termínov:

 
20 - 22. marca, Prešov
27 - 29. marca, Žilina
10 - 12. apríla, Bratislava
 

 A registrovať sa na tejto webovej stránke projektu.
 

O čom je projekt "Debata patrí do triedy"?

“Debata patrí do triedy” je sériou školení, na ktorých sa môžete stretnúť s učiteľmi, ktorí majú záujem vzdelávať inak. “Poskytneme týmto učiteľom návody, ako naučiť študentov argumentovať a využívať argumenty pri diskusii o učive alebo vlastných postojoch”, vraví učiteľka na gymnáziu a členka lektorského tímu Ľudmila Onoferová.

Projekt realizuje Slovenská debatná asociácia v spolupráci s partnermi z Estónska, Litvy a Rumunska. Učitelia, ktorí sa zúčastnia spomínaných školení, budú môcť vycestovať na dve zahraničné výmeny do Estónska a vymieňať si skúsenosti a rady s ďalšími učiteľmi z európskych krajín. 

Spoluorganizátori pripravia tri školenia pre viac ako päťdesiat pedagógov zo stredných škôl. Vzdelávanie pre učiteľov bude zamerané na výmenu skúsenosti a inšpiráciu v tom, ako je možné spraviť prostredníctvom debaty vzdelávanie zaujímavejšie. 
 

Čo bude obsahom školenia?

 
Čo je to argument, aké má časti, ako ho rozpoznať v texte alebo hovorenom prejave. Ako prezentovať vlastný postoj formou argumentu. Ako rozumne nesúhlasiť. Základy správnej prezentácie. Kde a ako sa dajú využiť prvky debaty vo vzdelávacom procese. Čaká vás víkendové školenie plné nových podnetov. Otvoria sa vám nové možnosti, ako napríklad následná účasť na dvoch medzinárodných výmenách. Školenia budú trvať od piatku poobedia do nedele obeda.
 

Kto vás na školení čaká?

 
Skúsení lektori Slovenskej debatnej asociácie s praxou vo formálnom a neformálnom vzdelávaní. Vaši kolegovia a kolegyne s nadšením pre lepšie vzdelávanie.

 
Viac informácií na: www.debatingteachers.com/slovak